Informācija par Rīgu

Rīga ir Latvijas galvaspilsēta, kā arī lielākā pilsēta Baltijas valstīs, neskatoties uz salīdzinoši mazo iedzvotāji\u skaitu (~ 700 000). Interesanti, ka Rīgā dzīvo vairāk nekā trešdaļa valsts iedzīvotāju. Rīgas pašā sirdī atrodas Vecrīga, kas stiepjas gar Daugavas krastu, tā var lepoties ar neskaitāmām vēsturiskām ēkām un kultūras pieminekļiem. Visiespaidīgākās ir tieši sakrālās ēkas, piemēram, Doma baznīca un Pēterbaznīca. Rīgas centrs ir pazīstams arī ar savu Art Nouveau (Jūgendstila) arhitektūru. Viss Rīgas vēsturiskais centrs ir iekļauts UNESCO kultūras mantojuma sarakstā. Pilsētā ir nozīmīgs industriālais, komerciālais un financiālais centrs Baltijas jūras reģionā.

Rīgā atrodas arī Rīgas Tehniskā universitāte, kura ir šī turnīra galvenais organizators. Rīgas Tehniskā universitāte ir vecākā tehniskā universitāte Baltijas valstīs, kas 2012. gadā svinēja savu 150 gadu jubileju. Vecrīga ir Rīgas vēsturiskais un ģeogrāfiskais centrs Daugavas labajā krastā. Vecrīga ir relatīvi neliela teritorija, kura senāk atradās 13. - 18. gs. nocietinājuma mūru ielokā. Vecrīgā saglabājušies unikāli viduslaiku arhitektūras pieminekļi, kuri ir pārcietuši gan pirmo pasaules karu, gan arī otro. Vecrīgas šaurajām ieliņām piemīt īpaša senatnīga aura. Rīgas Tehniskās universitātes open turnīra norises vieta pirmajos trīs gados bija Rīgas Tehniskās universitātes ēka, kura atrodas Vecrīgā netālu no Daugavas upes. Augot turnīra dalībnieku skaitam, bija nepieciešamība pēc plašākām telpām, tāpēc jau trešo gadu pēc kārtas turnīra norises vieta būs Starptautisko izstāžu centru "Ķīpsala". 

Vecrīga

Vecrīga ir vēsturiskais un arī ģeogrāfiskais Rīgas centrs, kurš atrodas Daugavas upes labajā krasta. Vecrīgas ielās no 13. - 18. gadsimtam vēsturiskā arhitektūra ir sastopama salīdzinoši maz, jo tā nav pārcietusi 1. un 2. pasaules karu. Dzīvojamo māju un sakrālo celtņu unikāli kompleksi ir atrodami Rīgā – Rīgas katetdrāle, tās celtniecība sākās 13.gadsimtā. Gotiskā stila Pētera baznīca, Svētā Jēkaba katetdrāle, kurā atrodas sēdeklis no Romas katoļu baznīcas, Svētā Jura baznīca, ko dēvē par balto akmens pili, Vecrīgas skaistā sinagoga, Konventa sēta no svētā gara, Dannenšterna nams, dzīvojamo māju komplekss „Trīs brāļi”, Rīgas pils un cita apbrīnas vērta arhitektūra.

 

Latviešu