Aicinājums

Dārgie šahisti!

Vēlamies jūs uzaicināt piedalīties 7. Starptautiskajā šaha festivālā “Rīgas Tehniskās universitātes open 2017”, kas norisināsies no 7. līdz 13. augustam nu jau tradicionālajā mājvietā - Starptautiskajā izstāžu centrā “Ķīpsala” Šogad esam ieviesuši vairākus jaunievedumus. Ceram, ka jūs tos novērtēsiet!

Festivāla programma ir papildināta ar vēl vienu klasiskā šaha turnīru, kas tiks izspēlēts 3 dienās ar laika kontroli 30 minūtes +30 sekundes un būs pieejams amatieriem ar reitingu līdz 1600. Jaunizveidotais E turnīrs ir piemērots amatieriem, kas ir nesen sākuši spēlēt šahu vai to dara retos brīvajos brīžos. Šajā turnīrā ne vien atradīsiet līdzīgus pretiniekus un interesantas cīņas, bet arī nevajadzēs meklēt iespējas atbrīvoties darba laikā. Aicinām visus, kam patīk šaha spēle, piedalīties šī gada festivālā!

Līdz ar to festivālā kopā būs 6 turnīri, tai skaitā pieci ELO turnīri un viens ātrspēles turnīrs. A turnīra jeb lielmeistaru turnīrā būs iespējams izpildīt GM, IM, WGM un WIM normas. Pagājušajā gadā pazīstamākie šahisti galvenajā turnīrā bija Martins Kravtsivs, kurš uzvarēja turnīrā, Arturs Neikšāns, Daniels Fridmans, Hrants Melkumjans un Daniels Naroditskis. A turnīrā piedalījās 184 dalībnieks no 31 valsts, kuru skaitā bija 21 lielmeistari un 99 titulēti šahisti.

Šī gada festivālam ir palielināts kopējais balvu fonds – 20’000 EUR un A turnīra uzvarētājam  balvā ir paredzēti 2500 EUR. Tā kā festivāla programmā paredzēti 5 klasiskā šaha turnīri, tad jebkurš šahists var atrast turnīru, kas atbilstu viņa līmenim un laika iespējām.

Neizpaliks arī jau ierastie turnīri. A turnīrs būs 7 dienas garš, tikpat garš būs arī B turnīrs, kurš nosaukts “Baltic Law Offices” vārdā par godu mūsu atbalstītājiem, un tajā var piedalīties šahisti ar ELO reitingu līdz 2299 un Latvijas reitingu līdz 2399. Savukārt C (ELO līdz 2199 un Latvijas reitings līdz 2299) un D turnīri būs 4 dienas gari (nedēļas nogalē jeb no ceturtdienas līdz svētdienai). D turnīram šogad ir palielināts reitinga limits – līdz ELO 1900. Visbeidzot, F turnīrs būs ātrspēles turnīrs svētdienas vakarā. Pieteikumi ELO turnīriem jāiesniedz līdz 17. jūlijam.

Vēl viens jaunievedums ir A un B turnīru kārtu grafikā – 4., 7. un 8. kārtas sāksies divas stundas agrāk, lai atstātu vairāk laika vakariņām un atpūtai pēc partijas tajās dienās, kad turnīrā ir viena kārta.

Latvijas šahistiem joprojām ir spēkā īpašas atlaides. Spēlētājiem, kuri pārstāv Latvijas Šaha federāciju tiek piešķirta atlaide 35% apmērā. Savukārt, Latvijas Šaha federācijas pārstāvjiem, kuri ir FM, WFM, jaunieši līdz 18 gadu vecumam vai seniori vecāki par 65 gadiem, tiek piešķirta atlaide 50% apmērā.

Turpināsim kopīgiem spēkiem attīstīt RTU Open par mūsu reģiona lielāko un labāko šaha festivālu!

 

 

Latviešu
Subscribe to RTU OPEN 2017 RSS