Aicinājums

Dārgie šaha draugi!

Mums ir tas gods Jūs aicināt piedalīties 8. starptautiskajā šaha festivālā “Rīgas Tehniskās universitātes Open 2018”, kas no 6. līdz 12. augustam norisināsies nu jau tradicionālajā mājvietā – starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsala (Ķīpsalas iela 8), kas atrodas pāri Vanšu tiltam, netālu no pilsētas centra.

Šogad tiks saglabātas pagājušogad ieviestās izmaiņas festivāla programmā, kuras izrādījās vēl veiksmīgākas nekā bija gaidāms, jo kopējais dalībnieku skaits visos klasiskā šaha turnīros bija rekordaugsts – 655 dalībnieki.

Festivāla ietvaros, tāpat kā pagājušogad, tiks aizvadīti pieci klasiskā šaha turnīri. Jebkurš šaha spēles cienītājs, sākot no iesācēja līdz pat pasaules klases lielmeistaram, spēs atrast turnīru, kas atbilstu viņa spēlēs līmenim un laika iespējām. A turnīrā, jeb lielmeistaru turnīrā, būs iespējams izpildīt GM, IM, WGM un WIM normas. Pagājušajā gadā pazīstamākie šahisti galvenajā turnīrā bija Latvijas lielmeistars GM Aleksejs Širovs, indietis  GM Krišnans Sašikirans,  GM Iļja Smirins un GM Tamirs Nabati no Izraēlas un Vāciju pārstāvošais GM Daniels Fridmans. Turnīrā piedalījās arī vairāki citi pazīstamie lielmeistari, tostarp GM Vladimirs Oņiščuks, kuram izdevās izcīnīt uzvaru šajā spēcīgajā turnīrā. Kopumā A turnīrā ir piedalījās 319 dalībnieki no 41 valsts, kuru skaitā bija 42 lielmeistari un 176 titulēti šahisti. Šogad A turnīrs norisināsies 7 dienas, līdzīgs grafiks būs arī B turnīram, kurā var piedalīties šahisti ar ELO reitingu līdz 2299 un Latvijas reitingu līdz 2399.  Turnīri C (ELO līdz 2199 un Latvijas reitings līdz 2299) un D (ELO līdz 1900) notiks nedēļas nogalē no ceturtdienas līdz svētdienai un būs 4 dienas gari. E turnīrs (ELO līdz 1600) būs pats īsākais no klasiskā šaha turnīriem un tiks izspēlēts 3 dienās – no piektdienas līdz svētdienai.  Vēlamies atgādināt, ka laika kontrole E turnīrā ir piemērota spēlētājiem, kuri līdz šim vēl nav spēlējuši ilgas klasiskās partijas un tā ir 30 minūtes + 30 sekundes par gājienu katram spēlētājam. Visos turnīros tiks apskaitīts FIDE reitings.

Šogad festivāla programma ir papildināta ar vēl vienu ātrspēles turnīru speciāli tiem, kuriem šaha tomēr liksies par maz. Pirmais no diviem tāda veida turnīriem norisināsies trešdien no rīta, savukārt otrais ātrspēles turnīrs tradicionāli notiks pēc apbalvošanas ceremonijas.

Šā gada festivāla plānotais balvu fonds ir 20 500 EUR un A turnīra 1. Vietas balva ir paredzēta 2500 EUR apmērā.

Turpināsim kopīgiem spēkiem attīstīt RTU Open par mūsu reģiona lielāko un labāko šaha festivālu!

Latvian